ISPARTA AKSU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

e-Twinning

e-Twinning

e-Twinning "Çemberimde Gül Oya" Proje Sergisi

 

 

 

81 ilde 81 okulun katılımıyla gerçekleştirilen ‘’Çemberimde Gül Oya’’ adlı e-Twinning projesinde Isparta ilimizi Aksu Şehit Yaşar Kocabaş Ortaokulu temsil ediyor.

Ulusal bir kültür projesi  olan ‘’Çemberimde Gül Oya’’ sevgi, dostluk ve kardeşlik temaları içerisinde  farklı kültürler hakkında bilgi sahibi olma, öğrencilere kendilerinin de bir şeyler yapabileceğini gösterebilme ve ufuklarını genişletme, dil, din, ırk ne olursa olsun önce insan olmanın önemini kavratma hedeflerini taşıyor.

Proje etkinliklerine Aksu Şehit Yaşar Kocabaş Ortaokulu  müzik öğretmeni Emine Sibel DAĞLI ve İngilizce öğretmeni Fatih TOY liderlik etmektedirler. Projenin sonunda somut çıktı olarak her ile ait yerel oya ve çemberler, ilk olarak 29 Şubat-1 Mart 2016 tarihlerinde, koordinatör il olan İzmir´de sergilenecektir. Bu sergi daha sonra belirlenen tüm illeri dolaşacaktır.  10-11 Mart 2016 tarihlerinde tarihinde Isparta’da halka açılacak ve 81 il de sergilendikten sonra, koordinatörün belirleyeceği bir vakfa kalıcı olarak sergilenmek üzere, bağışlanacaktır. 

Bunun yanı sıra, her ile ait kültürel özellikler Twinspace´de diğer ortaklara sunulacak, bilgi alışverişi yapılacak ve öğrencilerin diğer illerdeki akranları ile kültürel konularda iletişim kurmaları sağlanacaktır.

 

Büyük bir özveri ile çalışan arkadaşlarımıza başarılar diliyoruz.

Tepe Mahallesi Hükümet Konağı Aksu/ ISPRTA - 0246 3412080

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.